st. genesius troupe goes to europe
About the project
„Šv. Genezijaus trupė keliauja į Europą“ – interaktyvus muzikinis spektaklis, kuriame susipina muzika, šokis, daina bei aktorystės menas, o visa tai atspindi vientisą įvairių scenos žanrų sintezę, kurios šaknys siekia baroko ir senesnius laikus.
Spektaklio pagrindinis motyvas – beribės vaizduotės ir fantazijos galimybės, kurios klajojančių artistų trupei leidžia stebinti ponus, įtikinti apie savo ir kitų šalių menų ir kultūros išmanymą. Tik atsidūrus išprususio žiūrovo akiratyje, aiškiai pasimato, kad vaizduojama Italijos Commedia dell Arte, Prancūzijos karališkojo dvaro spindesys, Anglijos jūreivių linksmas gyvenimas ar Ispanijos aistros tėra gražus, mielas ir labai nuoširdus jų vaizduotės kūrinys.
Spektaklio dramaturgija švelniai jungia pagrindinius italų, prancūzų, ispanų, anglų baroko teatro principus, o komiškumas ir saviironija priartina artistą prie žiūrovo. Spektaklyje naudojami interaktyvūs commedia dell’arte teatro elementai, leidžiantys žiūrovą įtraukti į dramaturgijos kūrimą. Nuostaba, estetika, barokinės muzikos ir šokio elegancija bei jos banalumą neutralizuojantys komizmas ir saviironija – tai spektaklio ingredientai, kurių pagalba žiūrovas tampa ne tik stebėtoju, bet ir dalyviu.
Remiantis seniausiais ir iki šių dienų išlikusiais Vičencos, Parmos ir Sienos baroko teatro interjerais, sukurtas menamos Valdovų rūmų teatro salės maketo modelis. Dekoracijų veikimo principas, bendras visiems barokiniams teatrams, atkurtas pagal gerai išlikusią autentišką Švedijos Drottningholmo teatro mašineriją. Projekto metu sukaupta archyvinė medžiaga, istorinės žinios bei kūrybinės įžvalgos įkūnija XVII a. operos fenomeno Lietuvoje viziją
Parodoje be libretų eksponuojami ir barokinio scenovaizdžio pavyzdžiai, sukurti šiuolaikinių Lietuvos menininkų pagal Alfonso Parigi 1625 m. operos „Rudžiero išlaisvinimas iš Alčinos salos“ (La liberazione di Ruggiero dal‘isola d‘Alcina) scenografijos graviūras

Atlikėjai „Camerata dei folli“:
Nerijus Masevičius (baritonas)
Jūratė Širvytė-Rukštelė (šokėja)
Adrian Schvarzstein (aktorius)
Ieva Baublytė (išilginės fleitos, gotikinė arfa)
Dovilė Savickaitė (klavesinas)
Saulius S. Lipčius (liuto forte, barokinė gitara)
Mantin Daniel Zorzano (violonė, Meksika)
Režisierius Adrian Schvarzstein (Ispanija)